O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, jeżeli:
- prowadzą działalność statutową na rzecz osób niepełnosprawnych przez okres co najmniej 2 lat przed dniem złożenia wniosku,
- udokumentują zapewnienie odpowiednich do potrzeb osób niepełnosprawnych warunków technicznych i lokalowych do realizacji zadania,
- udokumentują posiadanie środków własnych lub pozyskanych z innych źródeł na sfinansowanie przedsięwzięcia w wysokości nie objętej dofinansowaniem ze środków Funduszu.
Wniosek osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej nie posiadającej osobowości prawnej
o dofinansowanie ze środków Funduszu sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych dostępny jest na stronie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach .
Wnioski należy składać w terminie do dnia 30 listopada roku poprzedzającego rok realizacji zadania.
Do wniosku o dofinansowanie sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych należy dołączyć:
- Aktualny wypis z rejestru sądowego lub inny dokument potwierdzający status prawny wnioskodawcy.
- Dokument określający podstawę działania wnioskodawcy
- Zaświadczenie bankowe o posiadaniu konta wraz z informacją o ewentualnych obciążeniach.
- Ogólna wartość nakładów dotychczas poniesionych przez wnioskodawcę na realizację zadania do końca miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym składany jest wniosek wraz z podaniem dotychczasowych źródeł finansowania.
- Udokumentowana informacja o korzystaniu ze środków PFRON.
- Udokumentowana informacja o innych źródłach finansowania
- Podstawa prawna zwolnienia z wpłat na rzecz PFRON..
- W przypadku pracodawcy, prowadzącego ZPCh informacja:
- o rodzaju i wielkości pomocy publicznej udzielonej wnioskodawcy w okresie trzech lat poprzedzających dzień złożenia wniosku,
- decyzja przyznająca status ZPCh,
- wysokości i sposobie wykorzystania funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych za okres trzech miesięcy przed datą złożenia wniosku.
- W przypadku przedsiębiorcy – informacja o rodzaju i wielkości pomocy publicznej udzielonej wnioskodawcy w okresie trzech lat poprzedzających dzień złożenia wniosku.
- Informacja o działalności wnioskodawcy (cel i teren działania, liczba osób niepełnosprawnych objętych działalnością, liczba zatrudnionej kadry i jej kwalifikacje).
- Informacja o szacunkowej liczbie osób niepełnosprawnych objętych zadaniem, rodzaju ich niepełnosprawności, wieku i miejscu zamieszkania (w %).
- Dokumenty i zaświadczenia potwierdzające zapewnienie odpowiednich do potrzeb osób niepełnosprawnych warunków technicznych i lokalowych do realizacji zadania.
- Szczegółowy preliminarz kosztów zadania.