– Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Szanowni Państwo, w Dniu Rodzicielstwa Zastępczego chcielibyśmy wyrazić swoje uznanie i szacunek dla niezwykłej misji, którą Państwo pełnicie. Misji, której sprostać mogą wyłącznie osoby pełne serdeczności, empatii i zrozumienia dla tych najbardziej bezbronnych i potrzebujących.

To właśnie Wy – Rodzice Zastępczy – przyjmujecie do swoich rodzin dzieci, którym dajecie szansę na odbudowanie bezpiecznego życia wśród troskliwych osób. Ofiarujecie im stabilizację i akceptację, których nie dane im było doświadczyć w rodzinie pochodzenia. Wasza codzienna, bezinteresowna opieka nie jest łatwa. Wymaga ogromnego poświęcenia, cierpliwości, ale również zmagania
się z wieloma trudnościami. To rodzina wprowadza  w system wartości, kształtując i przygotowując dziecko do pełnienia w przyszłości różnorodnych ról społecznych.

W tym szczególnym dniu wyrażamy wdzięczność dla wszystkich, którzy tworzą rodzinną pieczę zastępczą. Dziękuję za Wasze wielkie serce i oddanie z jakim angażujecie się w budowanie więzi rodzicielskiej dając Waszym dzieciom prawdziwy DOM. Życzę, aby każdy dzień przynosił wiele dobra, radości i nieustannej satysfakcji z podejmowanych wysiłków.

Dyrekcja i Pracownicy PCPR w Gliwicach

Wróć do góry