– Blog

Plakat programu "Szukam domu"

Jeśli chcesz nadać dodatkowy sens swojemu życiu, pomóc opuszczonym dzieciom i dać im szansę na nowy rozdział w życiu – pomyśl o RODZICIELSTWIE ZASTĘPCZYM i zgłoś się do nas!

Szczególne zaproszenie kierujemy do osób mających potencjał i warunki do utworzenia rodzinnego domu dziecka dla dzieci powyżej 10 roku życia.

Zapewniamy wsparcie i profesjonalną pomoc na każdym etapie …

Czytaj więcej “Szukam Domu” – Daj dziecku szansę i stwórz mu bezpieczny dom

Plakat do programu reSTART

Z radością informujemy Państwa, że od stycznia 2021 r. przystąpiliśmy do realizacji projektu „RESTART” – Program Aktywności Lokalnej, jest on współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytetu IX, Działania 9.1. Poddziałania 9.1.5.

Zgodnie z założeniami w ciągu 2 lat chcemy objąć wsparciem 72 mieszkańców naszego powiatu.

Będą to osoby z niepełnosprawnością, które są bezrobotne …

Czytaj więcej „Restart” – Program Aktywności Lokalnej

Na zdjęciu widać zajęcia z fotografii

Zajęcia z fotografii

Przyszedł czas podsumowania projektu „Wsparcie na starcie”. Za nami trzy lata owocnej współpracy w uczestnikami. Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią wirusa COVID-19, udało Nam się zrealizować wiele działań dla mieszkańców Powiatu Gliwickiego. Był to czas intensywnej pracy, w której nie zabrakło sukcesów. Bardzo dziękujemy Wszystkim Uczestnikom Projektu  za aktywny udział w jego realizacji!

Projekt …

Czytaj więcej Podsumowanie realizacji projektu “Wsparcie na starcie”

Ania Pastor I miejsce

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach w listopadzie 2020 r. po raz czwarty przystąpiło do Kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” organizowanej przez fundację „po DRUGIE”. Celem kampanii jest poruszanie tematów praw dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwa, wolności, budowanie świadomych postaw wobec przemocy i uczenie się jak jej przeciwdziałać. W …

Czytaj więcej 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

Wróć do góry